Szkolenie rekreacyjne

  1. SZKOLENIE NA POZIOMIE REKREACYJNYM

Kładąc największy nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży udało nam się rozwinąć sekcję tenisową zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i zawodniczym. Odnotowujemy znaczny, coroczny wzrost liczby dzieci i młodzieży w sekcji rekreacyjnej.

Jeśli chodzi o najmłodszych, zajęcia prowadzone są m.in. w ramach rekomendowanego przez Polski Związek Tenisowy programu "Tenis 10". Został on opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu "Play & Stay" oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci "Tennis10's"

Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci. "Tenis 10" to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.

W przypadku starszych adeptów, zarówno już grających, jak i początkujących, to jedną z metodologii treningu jaką proponujemy w ATZ Tenispoint jest Tenis Xpress. To nowatorski program nauki gry w tenisa dorosłych. Podstawą programu jest opracowany przez ITF 9-godzinny kurs realizowany w formie zajęć grupowych. Celem programu Tenis Xpress jest pokazanie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku. Ideą programu jest to, aby każdy nowy gracz, który już na pierwszej lekcji serwuje, gra wymiany i liczy punkty, na końcu całego 6-lekcyjnego kursu: posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja, czuł się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie, znał podstawowe elementy taktyki oraz znał przepisy gry.

ATZ Tenispoint dodatkowo jest organizatorem obozów tenisowo - rekreacyjnych w górskiej miejscowości Dwór Rychwałd koło Żywca.

ATZ Tenispoint organizuje również LETNIE I ZIMOWE PÓŁKOLONIE, polegające na stacjonarnym obozie dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat z Ursynowa i okolic, obfitującym w bogaty program mający na celu rozwój zarówno intelektualny, jak i krzewiący kulturę fizyczną w takich dyscyplinach sportu, jak: tenis, pływanie, badminton, siatkówka itp. ( więcej info: na naszej sytronie w zakładce OBOZY I PÓŁKOLONIE).

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, chcących sprawdzić swoje siły na korcie od dzieci poprzez młodzież, aż po dorosłych!

Zapisy do naszych szkółek tenisowych on-line!

 Akceptujemy płatności kartą kredytową

Na naszych kortach tenisowych na Ursynowie akceptujemy płatności kartami kredytowymi

Na stronie kortów tenisowych:

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.