Szkolenie rekreacyjne

  1. SZKOLENIE NA POZIOMIE REKREACYJNYM

Kładąc największy nacisk na szkolenie dzieci i młodzieży udało nam się rozwinąć sekcję tenisową zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i zawodniczym. Odnotowujemy znaczny, coroczny wzrost liczby dzieci i młodzieży w sekcji rekreacyjnej.

Jeśli chodzi o najmłodszych, zajęcia prowadzone są m.in. w ramach rekomendowanego przez Polski Związek Tenisowy programu "Tenis 10". Został on opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu "Play & Stay" oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci "Tennis10's"

Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci. "Tenis 10" to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.

W przypadku starszych adeptów, zarówno już grających, jak i początkujących, to jedną z metodologii treningu jaką proponujemy w ATZ Tenispoint jest Tenis Xpress. To nowatorski program nauki gry w tenisa dorosłych. Podstawą programu jest opracowany przez ITF 9-godzinny kurs realizowany w formie zajęć grupowych. Celem programu Tenis Xpress jest pokazanie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku. Ideą programu jest to, aby każdy nowy gracz, który już na pierwszej lekcji serwuje, gra wymiany i liczy punkty, na końcu całego 6-lekcyjnego kursu: posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja, czuł się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie, znał podstawowe elementy taktyki oraz znał przepisy gry.

ATZ Tenispoint dodatkowo jest organizatorem obozów tenisowo - rekreacyjnych w górskiej miejscowości Dwór Rychwałd koło Żywca.

ATZ Tenispoint organizuje również LETNIE I ZIMOWE PÓŁKOLONIE, polegające na stacjonarnym obozie dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat z Ursynowa i okolic, obfitującym w bogaty program mający na celu rozwój zarówno intelektualny, jak i krzewiący kulturę fizyczną w takich dyscyplinach sportu, jak: tenis, pływanie, badminton, siatkówka itp. ( więcej info: na naszej sytronie w zakładce OBOZY I PÓŁKOLONIE).

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, chcących sprawdzić swoje siły na korcie od dzieci poprzez młodzież, aż po dorosłych!

 Akceptujemy płatności kartą kredytową

Na naszych kortach tenisowych na Ursynowie akceptujemy płatności kartami kredytowymi

Na stronie kortów tenisowych:

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.