Święty Mikołaj odwiedził korty ATZ TENISPOINT

W miniony weekend bardzo dużo działo się w naszej tenisowej akademii.

Wszystko rozpoczęło się w samo południe. Na trening do grup naszych najmłodszych adeptów w odwiedziny przyszedł Święty Mikołaj i nie dość że oczywiście miał ze sobą wór pełen  niespodzianek, to jeszcze spróbował swoich sił jako trener i podobno całkiem nieźle mu to wyszło:) Dzieci miały mnóstwo zabawy i uciechy, a na końcu każde z nich zostało odznaczone pamiątkowym mikołajowym medalem. 

Po południu, o godzinie 15:00 rozpoczął się nasz coroczny świąteczny turniej mikołajowy, w którym jak zwykle bardzo licznie wystartowali nasi zawodnicy, mający nadzieję zdobyć Puchar Świętego Mikołaja. W najmłodszej kategorii turniej rozgrywany był systemem grupowym. Wszystkie maluchy prezentowały spore już umiejętności tenisowe i często o zwycięstwie w meczu decydowała jedna lub dwie piłki. Ostatecznie do finału dotarli Witek i Staś, a zwycięzcą okazał się Witek.

Tradycyjnie już najbardziej popularną kategorią, była ta do 13 lat. Tutaj ze względu na dużą ilość uczestników, turniej musiał być rozegrany systemem pucharowym, a od pierwszych rund widać było, że szanse na ostateczne zwycięstwo w turnieju ma praktycznie prawie każdy z uczestników. Na najwyższy poziom wspięli się jednak Kuba Ornatek, Tosia Bąk, Michał Krupa i Grzesiek Majczyna i przeszli do fazy półfinałowej. Tutaj zwycięsko ze swoich pojedynków wyszli Kuba i Tosia, która w decydującym pojedynku wykazała się większym opanowaniem i ostatecznie sięgnęła po puchar Świętego Mikołaja.

W turnieju do lat 16, wszystko szło zgodnie z tradycją ostatnich czasów i Basia Majczyna skutecznie torowała sobie drogę do finału. Tutaj jednak ostatecznie znalazła swojego pogromcę i w finałowym pojedynku nie sprostała Dominikowi Dobaszewskiemu, który swoim bardzo mocnym forehandem pogrzebał marzenia Basi o zdobyciu kolejnego pucharu. Zwyciężył w bardzo ładnym stylu, wygrywając tym samym turniej do lat 16.

Przez cały dzień na naszych kortach panowała świąteczna atmosfera, a żeby ją podtrzymać, Akademia Tenisa Ziemnego TenisPoint serdecznie gratuluje uczestnikom i życzy wszystkim swoim klubowiczom Wesołych Świąt!:)