Turniej o Puchar Zajączka Wielkanocnego

W sobotę 08.04.2017 został rozegrany turniej o Puchar Zajączka Wielkanocnego. Grzesiek Majczyna podtrzymał rodzinną tradycję i godnie zastąpił siostrę, wygrywając kategorię do lat 13.

W naszym kolejnym cyklu turniejów dla dzieci i młodzieży jak zwykle najliczniejsza i najmocniejsza byłą kategoria do lat 13. W tej kategorii zawodnicy i zawodniczki walczyli w dwóch grupach, grając każdy z każdym, a dwoje zawodników z każdej z grup wchodziło do półfinałów. Tej sztuki udało się dokonać Tosi Bąk, Kubie Ornatkowi, Grzesiowi Majczynie i Kubie Olszewskiemu. Mecze półfinałowe to już walka punkt za punkt i do ostatniej piłki nie było wiadomo kto będzie walczył w finale. Ostatecznie w finałowej rozgrywce zmierzyli się Grzesiek z Tosią i po pięknym meczu wynikiem 6:4 zwycięzcą turnieju został Grzesiek Majczyna.

Równie mocną i liczną kategorią była ta do lat 10. Najmłodsi rywalizowali w jednej grupie i każdy zawodnik miał okazję się zmierzyć ze wszystkimi swoimi rywalami. Ostatecznie wszystkie swoje mecze wgrał Krzyś Starowieyski, wygrywając tym samym cały turniej. Drugie miejsce zajęła Hania Skopińska a trzecie Staś Majewski.

W najstarszej kategorii swój kunszt pokazał Czarek Lasota. Wracający po bardzo długiej przerwie, bardzo utalentowany młodzik pokonał w decydującym meczu Basię Majczynę, która już dawno nie doznała porażki grając w turniejach na naszych kortach. Mecz obfitował w piękne akcje z głębi kortu często kończone piorunującymi forhendami.

Cały turniej toczył się w bardzo przyjacielskiej i miłej atmosferze i mamy nadzieję, że biorący udział w naszym turnieju zawodnicy zaszczycą nas swoją obecnością w następnej edycji naszych turniejów, która odbędzie się już niebawem. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy!